دریافت متون محتوایی جهاد مجموعه خاطرات جهادی تصاویر اردو های جهادی آخرین اخبار قرارگاه جهادی علمدار
تماس با من :: قرارگاه علمدار

قرارگاه علمدار

قرارگاه جهادی علمدار متشکل از جهادگران و فعالین جهادی استان مازندران می باشد

قرارگاه علمدار

قرارگاه جهادی علمدار متشکل از جهادگران و فعالین جهادی استان مازندران می باشد

متن سند چشم انداز حرکت های جهادی در افق 1404:
حرکت های جهادی جریانی است ولایی، منسجم، مردمی و فراگیر در میان آحاد بسیجیان، مراکز علمی و فرهنگی کشور و ملل مسلمان، الهام بخش در جهان اسلام ؛ متشکل از سرمایه های انسانی مومن، بصیر، کارآمد و دست یافته به الگوی زندگی مبتنی بر فرهنگ جهادی و تفکر بسیجی؛ موثر در تحکیم عدالت و پیشرفت مادی و معنوی جامعه و کارآمدی نظام اسلامی در راستای دست یابی به قله های عالی اهداف انقلاب اسلامی ایران.

"شورای اندیشه ورز جهادی" یکی از ره آوردهای برگزاری سه دوره هم اندیشی با حضور جمعی از اندیشه ورزان جهادی سراسر کشور در مناطق محروم بشاگرد، قلعه گنج و اندیکا با هدف ایجاد راهکارهای لازم برای تسهیل روند حرکت های جهادی در مسیر رسیدن به قله های عالی اهداف انقلاب اسلامی تشکیل و راه اندازی گردید.
این شورا بالاترین رکن سیاستگذاری در مرکز مطالعات راهبردی و هدایت حرکت های جهادی است و در حقیقت راهبری کلی این حرکت ها را در سه سطح عمومی، استانی، مرکزی را به عنوان پایه گذار نظام ساختاری حرکت های جهادی را در راستای نقشهی راه حرکت های جهادی برعهده دارد که متشکل از جمعی از دست اندرکاران، نخبگان، فعالان و موثرین حرکتهای جهادی می باشد. جلسات این شورا به طور منظم ماهانه و سالیانه در سطوح مختلف تشکیل می شود.

بهره گیری از ظرفیت اندیشه ورزان جهادی در سراسر کشور و نیز اهتمام به کسب نظرات و تجربیات این عزیزان به عنوان عناصر مهم و تاثیرگذار شوراها بر کسی پوشیده نیست. چرا که اعضاء هر نهادی باید به آرمان ها و شعار های آن جامه عمل بپوشانند که در مسیر روشن حرکت های جهادی، این مهم به همت و پشتکار اندیشه ورزان، فعالان و پیشکسوتان جهادی وابسته است.

شورای اندیشه ورز جهادی با رسالت نظریه پردازی؛ گفتمان سازی و تصمیم سازی حرکت های جهادی، سهم بسزایی در پیشبرد این حرکت ها چه در استان ها و چه در مرکز حرکت های جهادی خواهد داشت. از آن جا که مشخص نمودن نقش نظریه پردازی و گفتمان سازی در هر کاری لازمه ی موفیقت است، از نقش های ویژه و اساسی این شورا می توان به گفتمان سازی حرکت های جهادی اشاره کرد؛ که این اساسنامه در سال 1392 بطور آزمایشی اجرا خواهد شد تا انشاالله طی سال های آینده تکمیل و نهایی گردد.

بایگانی

از طریق فرم زیر می توانید با من تماس بگیرید.

ارسال نظر

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.